22 листопада 2021, 19:55

Розвідник Маломуж про можливий напад РФ: "Це буде надзвичайно потужний удар по Путіну"

Володимир Путін не зважиться на війну проти України, розуміючи, що не отримає підтримки росіян і зазнає колосальних втрат.

Розвідник Маломуж про можливий напад РФ: "Це буде надзвичайно потужний удар по Путіну"

Колишній керівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж оцінив прогноз керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова про можливий напад армії Росії на територію України наприкінці січня – на початку лютого. За його словами, Кремль поки не готовий до озвученого сценарію.

Як заявив розвідник в етері телеканалу "Україна 24", Росія ані геополітично, ані військово, ані економічно, ані ментально не може вплутатися у військову авантюру.

"Бо гинуть не лише українці – гинуть росіяни. Це буде надзвичайно потужний удар по Путіну", – сказав Маломуж, зазначивши, що російське суспільство за жодних умов не підтримає подібної авантюри.

Кремль знає, що повномасштабна війна йому невигідна, проте продовжує спрямовувати війська до кордонів України, щоб мати більше важелів тиску на західних партнерів під час майбутніх переговорів.

"Я бачу, що триває геополітичне протистояння між потужними центрами впливу: це США – Росія, НАТО – Росія. Тут відповідно грає фактор Китаю... Україна, Іран, Близький Схід, Афганістан – ті точки, які можуть стати театром військових дій", – сказав ексрозвідник.

Як повідомлялося раніше, вже кілька тижнів американські ЗМІ та розвідка попереджають Київ про те, що Росія нарощує присутність військ і техніки біля кордону з Україною. За деякими даними, наступ може початися вже на початку січня.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що Росія справді може здійснити повномасштабне військове вторгнення в Україну, але лише за певних умов.

А вчений із Праги стверджує, що Росії невигідний прямий наступ. Але Кремль може зруйнувати українську військову інфраструктуру без тривалого збройного протистояння.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини