21 листопада 2021, 12:08

РФ планує висадити десант в Одесі та Маріуполі: голова української розвідки у США назвав дати вторгнення

За даними розвідки, Росія планує масштабну військову операцію найближчої зими.

РФ планує висадити десант в Одесі та Маріуполі: голова української розвідки у США назвав дати вторгнення

Росія планує військове вторгнення на територію України найближчої зими у таймінгове вікно кінець січня – початок лютого 2022 року. Про це в інтерв'ю американському виданню Military Times розповів керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.

За його словами, Росія планує масштабну військову операцію з використанням авіаційних ударів, артилерійських і бронетанкових атак. На додаток, згідно з даними розвідки, російські підрозділи планують висадку десанту в Одесі та Маріуполі.

"Вона (атака - ред.), ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, десантно-штурмові операції на сході, висадку десанту в Одесі та Маріуполі та вторгнення меншого масштабу з території Білорусі", – заявив генерал Кирило Буданов.

На думку Буданова, військова операція російської армії буде набагато масштабнішою, ніж спроба захопити Україну у 2014 році. Українська розвідка провела оцінку розгорнутих на кордонах країни підрозділів і дійшла висновку, що країна оточена кількома батальйонно-тактичними групами російської армії.

Буданов підкреслив, що ідеальним сценарієм відбиття російського вторгнення буде підтримка з боку Сполучених Штатів за рахунок військової допомоги та посилення політичного й економічного тиску проти Кремля, включаючи посилення санкцій проти Росії, а також арешт і блокування російських банківських рахунків.

"Я думаю, що зараз нам цього недосить, – заявив Буданов, коментуючи нинішній рівень допомоги Україні. – Нам потрібно більше. Жодна країна, крім України, не має відкритої війни з Росією. І ми ведемо її вже сім років. Ось чому ми впевнені, що США повинні дати нам усе, чого ми не отримували раніше. І прямо зараз. Для цього найкращий час, тому що далі може бути дуже пізно".

Ризик нового військового вторгнення Росії в Україну дуже високий, вважає американська розвідка. Кремль може спробувати захопити нові території України. Про це повідомило найвпливовіше американське видання The New York Times. За даними джерел у США та ЄС, розвідка закликає до "економічних і військових заходів", які допоможуть утримати Кремль від необачного кроку. У США дуже серйозно ставляться до нової концентрації військ на українському кордоні. Там вважають, що у Кремлі ще не ухвалили остаточного рішення про нову агресію, але такий варіант цілком можливий.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у США запропонували нові заходи на тлі агресії РФ щодо України.

Ми також писали, що США закликали Кремль до "відкритості" намірів: війська РФ біля України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини