15 листопада 2021, 11:31

Невдала презентація російського винищувача Checkmate в ОАЕ: соцмережі розповіли, про що мовчить росТВ

У соціальних мережах активно коментують презентацію російського макета так званого "винищувача 5-го покоління" "Су-75 Checkmate".

Невдала презентація російського винищувача Checkmate в ОАЕ: соцмережі розповіли, про що мовчить росТВ

У соціальних мережах прокоментували реакцію російського телебачення на презентацію у Дубаї так званого "винищувача 5-го покоління" "Су-75 Checkmate". Підконтрольні Кремлю телеканали розпочали інформаційну кампанію, заявляючи про появу "найкращого з представників свого класу винищувача".

Проте з'ясувалося, що російські пропагандисти знову розповсюдили фейк, оскільки Росія привезла на виставку авіаційної техніки до ОАЕ не літак, а лише його макет.

На це звернув увагу відомий російський блогер Проф. Преображенський, який опублікував фрагмент сюжету росТВ на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

""Росія 1" повідомляє: у Дубаї представлений "винищувач 5-го покоління "Су-75 Checkmate", найкращий серед однокласників".

Знаєте, що тут кумедно? Жодного винищувача у Дубаї немає. Там немає навіть дослідного зразка. Там просто макет. Але про це "Росія 1", звичайно, не повідомляє", – зазначив блогер.

Більше того, користувачі у коментарях зазначають, як у комплекті до макету літака Росія представила парфум з однойменною назвою, що, на думку дописувачів соцмереж, виглядає вкрай комічно.

Россия1 сообщает: в Дубае представлен "истребитель 5-го поколения Су-75 Checkmate, лучший среди одноклассников".

Знаете, что тут смешно?
Никакого истребителя в Дубае нет.
Там нет даже опытного образца.
Там просто макет.
Но об этом Россия1, конечно же, не сообщает. pic.twitter.com/ln0SJ8xBTc

— Проф. Преображенский (@prof_preobr) November 14, 2021

Співробітник Королівського інституту об'єднаних служб у галузі авіації та технологій Джастін Бронк не сумнівається, що новий російський літак не має нічого спільного з винищувачами п'ятого покоління. Вчений хотів би побачити літак якомога ближче, а також готовий поставити розробникам питання: чи можливе розміщення на винищувачі радара АФАР і чи готова Росія до серійного виробництва найновіших винищувачів і постійної гонки в авіаційній сфері.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що новітній російський винищувач Checkmate виявився нецікавим для світу: "Заявок не надходило".

Ми також писали, що Захід розкритикував новий російський літак Checkmate, вказавши на низку недоліків.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини