15 листопада 2021, 07:53

США попередили Україну про "високу ймовірність" ескалації взимку: "Викликає серйозні побоювання"

Західна розвідка попереджає про "високу ймовірність дестабілізації" ситуації в Україні з боку РФ вже цієї зими.

США попередили Україну про "високу ймовірність" ескалації взимку: "Викликає серйозні побоювання"

Після того, як Росія знову стягнула до українського кордону близько 90 тисяч військовослужбовців, західна розвідка попередила про можливість дестабілізації ситуації в Україні взимку 2021-2022 років.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр розповіла FT, що припущення іноземних силовиків ґрунтуються не лише на повідомленнях про нарощування військ на кордоні. Швидше за все, Вашингтон має додаткові дані про наміри російського президента Володимира Путіна.

Хоча після того, як США озвучили свої побоювання, господар Кремля назвав заяви "алармістськими" та звинуватив НАТО у розпалюванні напруженості у регіоні своїми незапланованими навчаннями.

Начальник військової розвідки України Кирило Буданов підтвердив, що, за оцінками Києва, Росія розгорнула до 114 тисяч військовослужбовців на півночі, сході та півдні України, зокрема близько 92 тисяч наземних солдатів, а решта – військово-повітряні та морські сили.

А держсекретар США Ентоні Блінкен не виключив, що Захід уже спостерігав подібний сценарій, коли Москва посилювала свою присутність біля кордонів, потім звинувачувала Україну у провокації, вторгалася і "виконувала те, що вони планували весь час".

"І тому це викликає серйозні побоювання щодо спроби повторити те, що було зроблено тоді", – зауважив Блінкен.

Нагадаємо, у листопаді ЗС РФ обладнали величезну стоянку танків за 300 км від кордону навпроти Харківської області.

США "взяли на приціл" маневри російських військ біля кордонів України та попередили Кремль про серйозні наслідки від можливих провокацій.

Тим часом президент України Володимир Зеленський підтвердив отримання інформації від США про накопичення військової техніки РФ біля кордонів. Проте гарант закликав не панікувати – обстріли та провокації Україна переживає вже восьмий рік.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини