Шмигаль розповів, коли Київ перейде на планові графіки відключення світла
У Києві розробили технічні рішення щодо стабілізації роботи енергетичної системи після масованих повітряних атак армії РФ.

У Києві зберігається складна ситуація в енергетиці, але найближчими днями у місті можуть перейти від аварійних до стабілізаційних графіків відключення електрики. Про це у своєму акаунті у Facebook розповів міністр енергетики Денис Шмигаль.
За його словами, перейти від аварійних до стабілізаційних графіків відключення електрики у Києві дозволять технічні рішення, які вигадали енергетики. Міністр зазначив, що стабілізаційні графіки у столиці будуть жорсткими. Скасувати аварійні відключення електрики у столиці планують найближчими днями.
Шмигаль наголосив, що наслідки повітряних ударів окупаційної армії РФ по енергійних об'єктах Києва ліквідують цілодобово. Наприклад, учора вдень, 21 січня, над відновленням подачі світла й опалення до будинків киян працювало 160 бригад, а у ніч на 22 січня – 52 бригади.
Станом на вечір 21 січня у Києві 3261 житловий багатоповерховий будинок був без опалення. Вночі ремонтним бригадам вдалося подати тепло до 227 будинків. За інформацією мера Києва Віталія Кличка, станом на ранок 22 січня у столиці без опалення залишалося менше 3000 житлових багатоповерхівок.
Нагадаємо, окупаційна армія РФ 9 і 20 січня завдала масованих повітряних ударів по енергетичній інфраструктурі Києва та Київської області. До 20 січня столичним аварійним службам і енергетикам вдалося повернути світло та тепло майже у всі житлові будинки. Але 20 січня російські окупанти знову вдарили по об'єктах енергетики, позбавивши сотні тисяч киян світла та тепла у сильний мороз.
Київ зараз входить до зони надзвичайної ситуації з енергетикою. Це означає, що у місті ослаблена комендантська година. Громадяни можуть у комендантську годину рухатися (або їхати власним транспортом) до "Пунктів незламності" або обігріву. Для цього при собі потрібно мати посвідчення особи, а військовозобов'язаним ще й воєнно-обліковий документ. Перепустка у цьому випадку не потрібна.
Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга сказав, які країни передають Україні енергетичне обладнання.
Також Данія виділила додатково 20 млн євро на енергетичне обладнання для України та на відновлення критичної інфраструктури.
Крім того, Діалог.UA раніше повідомив, що українські енергетики, які працюють у найскладніших умовах, отримають доплату до зарплати.