"Не можна втрачати жодного дня", – реакція Зеленського на удар РФ "Орєшником" і пошкодження Посольства Катару
Внаслідок масованого обстрілу України 9 грудня є руйнування та жертви – президент Зеленський закликав світову спільноту до реакції та посилення ППО.

У ніч на 9 січня армія РФ завдала масованого удару по Києву й іншим регіонам України. Загинули мирні жителі, десятки поранено.
Президент Володимир Зеленський звернувся до міжнародних партнерів із закликом посилити підтримку ППО.
Глава України повідомив, що у Києві й області триває ліквідація наслідків масованого російського обстрілу. Внаслідок атаки РФ пошкоджено не менше 20 житлових будинків. У столиці відомо про чотирьох загиблих, серед них співробітник швидкої допомоги. Президент України висловив співчуття рідним і близьким загиблих.
Усього за ніч РФ застосувала 242 дрони, 13 балістичних ракет по об'єктах енергетики та цивільної інфраструктури, одну балістичну ракету середньої дальності "Орєшник", а також 22 крилаті ракети.
"Атака саме у той момент, коли відбувається значне похолодання. Це проти звичайного життя звичайних людей", - зазначив президент.
Зеленський повідомив, що робиться максимум можливого для відновлення подачі опалення й електрики та відбудеться термінове засідання Енергетичного штабу, де будуть представлені терміни та деталі відновлювальних робіт.
Крім житлових будинків і енергетичних об'єктів, російський дрон пошкодив будівлю Посольства Катару - держави, яка бере активну участь у посередництві з Росією зі звільнення військовополонених і цивільних, які утримуються у російських в'язницях.
Президент України закликав світову спільноту й особливо США до чіткої реакції: "Насамперед Сполучених Штатів, на які Росія справді звертає увагу. Росія має отримувати сигнали, що її обов'язок - зосередитися на дипломатії та відчувати наслідки щоразу, коли вона знову концентрується на вбивствах і руйнуванні інфраструктури".
Зеленський також наголосив, що чергова атака РФ нагадує всім партнерам: підтримка української протиповітряної оборони має залишатися постійним пріоритетом. "Не можна втрачати жодного дня у поставках, виробництві та домовленостях", - наголосив президент.
Володимир Зеленський додав, що Україна інформуватиме партнерів на всіх рівнях про подію та необхідні заходи у відповідь.
"Дякую всім, хто з Україною!" - сказав український лідер.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, РФ завдала потужних ударів по Києву, пошкодивши десятки об'єктів цивільної та критичної інфраструктури. Національна поліція показала наслідки.
Нагадаємо, 8 та 9 січня російська армія завдала нових варварських ударів по Запорізькій і Херсонській областях, Кривому Розі та Києву. Загинули мирні жителі, а серед поранених діти, медики та рятувальники.