8 січня 2026, 13:24

"Знущання Росії з людей", – Зеленський закликав до реакції партнерів на атаки Кремля по енергетиці України

Володимир Зеленський засудив обстріл РФ енергетичних об'єктів, подякував усім ремонтним бригадам і закликав партнерів до дій.

Президент України Володимир Зеленський заявив після масованих атак Росії на енергосистему. Він наголосив на роботі ремонтних бригад і підкреслив, що удари по інфраструктурі — це "спроба зламати Україну".

Володимир Зеленський у своєму зверненні висловив подяку всім ремонтним бригадам і службам, які з ночі 8 грудня працюють над відновленням електропостачання, тепла та води у Дніпропетровській і Запорізькій областях. За його словами, у Запорізькій області енергопостачання вже відновлено та діє за графіками, а на Дніпропетровщині, у Дніпрі, Кам'янському, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді й інших містах роботи продовжуються.

Президент повідомив, що доручив прем’єр-міністру України Юлії Свириденко надати всю необхідну підтримку місцевій владі.

Глава держави наголосив: "І важливо, щоб наші партнери у світі реагували на це знущання Росії з людей. Жодного військового сенсу немає у таких ударах по енергетиці й інфраструктурі, які залишають людей без електрики й опалення в умовах зими. Це війна Росії саме проти нашого народу, проти життя в Україні, спроба зламати Україну".

Президент Зеленський додав, що підтримка стійкості України та всі форми допомоги країні мають працювати максимально, а дипломатичні розмови не можуть бути приводом для уповільнення постачання систем ППО й обладнання, яке захищає життя. Президент заявив, що Україна продовжує роботу з міжнародними партнерами, щоб реакція на російські удари була адекватною.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, внаслідок масованих ударів російської армії по Дніпропетровській області 8 грудня у Дніпрі пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, у місті блекаут.

Також, нагадаємо, у новорічну ніч російська армія завдала удару безпілотниками по енергосистемі України, внаслідок чого жителі Волині, Одеської та Чернігівської областей залишилися без світла.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини