4 червня 2025, 10:44

СБУ затримала агента ФСБ, який передавав окупантам дані про бойову авіацію ЗСУ на Хмельниччині

Контррозвідка СБУ затримала на Житомирщині місцевого жителя, який за завданням ФСБ шпигував за українською авіацією та передавав ворогові дані про вильоти.

СБУ затримала агента ФСБ, який передавав окупантам дані про бойову авіацію ЗСУ на Хмельниччині

Служба безпеки України розкрила агента російської спецслужби ФСБ, який шпигував за авіацією ЗСУ на Хмельниччині. Затриманий передавав ворогові графіки бойових вильотів українських літаків для ударів по аеродромах ЗСУ, повідомляє прес-служба СБУ.

Контррозвідка СБУ під час спецоперації затримала на Житомирщині 41-річного безробітного місцевого жителя, завербованого ФСБ у лютому цього року. За завданням російських спецслужб він мав виявляти та передавати координати оперативних аеродромів українських сил оборони, а також відстежувати графіки вильотів і посадок бойової авіації.

Для стеження агент РФ обладнав на даху власного будинку спостережний пункт, звідки за допомогою бінокля фіксував рух літаків ЗСУ. Отриману інформацію він передавав російським кураторам, щоб ті могли завдавати ударів у найвразливіші моменти, коли на аеродромі зосереджено максимальну техніку.

Після документування злочинної діяльності російського шпигуна контррозвідники СБУ провели комплекс заходів щодо забезпечення безпеки об'єктів оборони та затримали ворожого агента за місцем проживання. Розслідування показало, що завербували чоловіка через Телеграм, обіцяючи "швидкий заробіток", якого той так і не отримав.

Посібнику окупантів оголошено підозру за статтею про державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану. Наразі він утримується під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Спецоперацію здійснювали співробітники СБУ спільно із прокуратурою Хмельницької області.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що СБУ затримала бійця Нацгвардії, який шпигунив для ФСБ, передаючи координати підрозділу та планував переїхати до РФ.

Також, нагадаємо, СБУ запобігла серії терактів у Києві та затримала агента російських спецслужб, який планував вибухи автомобілів військових.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини