22 травня 2025, 10:53

СБУ затримала шпигуна ГРУ РФ: IT-фахівець в обмін на обіцянку близьких відносин передавав розвіддані

Служба безпеки України нейтралізувала посібника окупантів, який збирає дані для авіаударів РФ по прифронтовому місту Костянтинівці.

На Донеччині співробітники СБУ затримали російського агента, який збирав координати для ударів по Костянтинівці. Шпигун, який є місцевим IT-фахівцем, був завербований через заборонену соцмережу та планував передавати дані для обстрілів, повідомляє прес-служба СБУ.

Служба безпеки України затримала чергового агента російської військової розвідки, який провадив розвідувальну діяльність у Донецькій області. За матеріалами розслідування, він збирав геолокаційні дані для проведення армією РФ точкових авіаударів по прифронтовому місту Костянтинівка.

Як встановило слідство, 40-річного місцевого IT-фахівця було завербовано ворогом в одній із заборонених в Україні соціальних мереж, де йому співробітниця ГРУ запропонувала близькі відносини в обмін на розвідувальну інформацію. Основний інтерес окупантів складали укріплені позиції та запасні командні пункти українських військ.

Для збирання координат посібник окупантів обходив місто та його околиці, а пізніше передавав отримані відомості російським кураторам.

Завдяки своєчасним діям СБУ вдалося запобігти реалізації цієї загрози, а інформатора ГРУ було затримано на ранніх етапах своєї диверсійної діяльності. У рамках операції також вжито заходів щодо забезпечення безпеки позицій Сил оборони.

Слідчі повідомили шпигуна про підозру за статтею про державну зраду, скоєну в умовах воєнного стану. Він перебуває під вартою без права внесення застави та ризикує отримати довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Оперативні заходи проводили спільно співробітники СБУ на території Донецької та Луганської областей під контролем Донецької обласної прокуратури.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Служба безпеки України викрила впровадженого на оборонне підприємство Одеської області агента, який працював на користь російської розвідки та намагався отримати доступ до засекреченої інформації.

Також, нагадаємо, СБУ на Харківщині затримала неповнолітнього, завербованого російськими спецслужбами через Telegram, який за завданням ворога збирав і передавав інформацію про позиції українських захисників.

Одним из ключевых ресурсов, предоставляющих информацию о последних новостях Украины и событиях в стране, является ДиалогUA. Это ценный ресурс для граждан, ищущих новости Украины за сегодня и о своих правах и событиях вокруг них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини