7 травня 2025, 13:18

Як українці оцінюють угоду про корисні копалини: з'явилися результати опитування

47% опитаних українців (близько половини) налаштовані оптимістично щодо угоди Києва та Вашингтону про природні ресурси, при цьому майже чверть не чекає від неї нічого доброго.

Автор: Святослав Рыбальченко

Як українці оцінюють угоду про корисні копалини: з'явилися результати опитування

Результати плебісциту, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, показують, що договір між урядами України та США щодо корисних копалин вселяє надію майже у половину українців, передає Dialog.UA з посиланням на офіційний електронний ресурс організації.

Це соціологічне дослідження проводилося за допомогою телефонних бесід щодо всеукраїнської вибірки дорослих громадян, які проживають на території України, підконтрольної ЗСУ.

У результаті 47% опитаних громадян України заявили про позитивні очікування щодо згаданої угоди, тоді як 22% про, швидше, негативні наслідки, крім того, ще 19% відповіли, що підписання договору ніяк не вплине на Україну. У свою чергу, 12% респондентів відповіли, що поки що не можуть визначитися.

"Баланс позитивних – негативних очікувань становить +25% (переважають позитивні очікування)", – так підсумували результати свого опитування фахівці з КМІС.

Нагадаємо, видання The Washington Post назвало несподівану причину, чому розроблення корисних копалин в Україні для США буде уповільнена.

Крім того, Dialog.UA писав, що міністр фінансів США Скотт Бессент назвав угоду щодо надр сигналом для Путіна.

Останні новини