10 липня 2024, 14:21

Як перевірити наявність штрафу від ТЦК в Україні, та що буде, якщо його не сплатити

За ухилення від мобілізаційних вимог військовозобов'язаним громадянам загрожують серйозні санкції: їх можуть не тільки оштрафувати, а й застосувати інші заходи.

Як перевірити наявність штрафу від ТЦК в Україні, та що буде, якщо його не сплатити

За ухилення від мобілізаційних вимог військовозобов'язаним громадянам загрожують серйозні санкції. За новим законом їх можуть не тільки оштрафувати, а й застосувати інші каральні заходи аж до арешту майна. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Згідно з новим законом про мобілізацію, за перше порушення правил військового обліку громадян можуть оштрафувати на суму від 17 000 до 25 000 гривень. Для посадових і юридичних осіб штрафи становлять від 34 000 до 59 500 гривень.

Інформацію про накладені стягнення можна отримати такими способами:

- особистий візит до ТЦК за місцем реєстрації: там нададуть дані про штраф, його розмір і причину;

- через застосунок "Дія" у розділах "Сервіси" та "Послуги" доступний сервіс "Накладення заходів за штрафами за порушення правил військового обліку";

- в Автоматизованій системі виконавчого провадження на сайті Мін'юсту. Для цього потрібно ввести ПІБ у відповідний розділ;

- на сайті "Опендатабот", ввівши ПІБ і дату народження, можна отримати інформацію щодо відсутності або наявності штрафів за неявку до ТЦК, неоновлення даних або не постановку на військовий облік.

Якщо громадянин ігнорує постанову ТЦК про штраф у встановлений термін, до нього можуть бути застосовані примусові заходи стягнення:

- арешт грошових коштів на рахунках;

- подальше списання коштів з арештованих рахунків;

- арешт майна з метою його реалізації для погашення боргу.

Важливо своєчасно реагувати на повістки з військкомату та не ігнорувати накладені штрафи.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини