10 липня 2024, 12:04

Омбудсмен Дмитро Лубінець розкрив цифри українських полонених, а також незаконно вивезених дітей у РФ

Омбудсмен Дмитро Лубінець під час пресконференції 9 липня назвав цифри утримуваних у полоні громадян України та незаконно вивезених дітей.

Омбудсмен Дмитро Лубінець розкрив цифри українських полонених, а також незаконно вивезених дітей у РФ

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час пресконференції 9 липня назвав цифри утримуваних у полоні громадян України та незаконно вивезених дітей. Про це повідомляє "Радіо Свобода" та ресурс "Крим Реалії".

За словами Дмитра Лубінця, у російському полоні перебуває понад 14 тисяч цивільних осіб України. До цього належать українці, затримані РФ починаючи з 2014 року у Криму та Донбасі, а також захоплені після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Лубінець зазначив, що навіть у Київській області, яка відносно недовго пробула під окупацією, приблизно 600 мирних жителів було взято у полон. Омбудсмен наголосив, що цивільні полонені являють собою найскладнішу категорію для обміну.

За його словами, по-перше, згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, обмін можливий тільки для військовополонених, але не для цивільних осіб. По-друге, не так багато російських громадян, яких РФ хотіла б забрати взамін на цивільних українців. По-третє, російська влада виносить жахливо тривалі тюремні строки цивільним українцям, звинувачуючи їх у шпигунстві, тероризмі, фінансуванні терористів: основна мета - дати максимальні строки від 15 до 25 років позбавлення волі, пояснив Лубинець.

Крім утримуваних у полоні цивільних осіб, Росія вчиняє ще один жахливий злочин - примусову депортацію та переміщення українських дітей на свою територію. За даними Лубінця, Україні вдалося підтвердити місцезнаходження близько 20 тисяч дітей, незаконно вивезених російськими окупантами.

Омбудсмен також згадав два інциденти у Бердянську, де окупанти розстріляли двох 18-річних юнаків, не дозволяючи забрати їхні тіла для поховання. За його словами, були навіть випадки затримання неповнолітніх українців, щодо яких ведеться слідство.

Нагадаємо, Дмитро Лубінець підозрює близьких родичів київських чиновників у незаконному виїзді за кордон під прикриттям супроводу евакуації дітей-сиріт.

Раніше стало відомо, що український омбудсмен Дмитро Лубінець засудив жорстке та безцеремонне ставлення співробітників ТЦК до волонтера Кирила Тарана.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини