25 червня 2024, 11:14

Заплатили тисячі доларів: на Одещині завадили перебратися до Молдови сотні уклоністів

До складу групи організаторів переправлення українських чоловіків через кордон входив правоохоронець; послуга коштувала від 5 000 до 18 500 доларів з людини.

Заплатили тисячі доларів: на Одещині завадили перебратися до Молдови сотні уклоністів

ДБР і СБУ викрили на Одещині угруповання, яке організувало масштабну схему переправлення до Молдови чоловіків призовного віку. У ній брав участь чинний співробітник правоохоронних органів.

Як повідомили у Держбюро розслідувань, мешканець Одещини з травня цього року підшукував через соцмережі клієнтів, які бажали нелегально покинути Україну. Передбачалося, що чоловіків довезуть до певного місця, де вони перетнуть кордон пішки.

Правоохоронець надавав водіям інформацію, як об'їхати блокпости. У ДБР і СБУ отримали інформацію про переправлення 100 осіб. Оперативники зупинили 4 мікроавтобуси з 47 пасажирами, решта 53 не встигли дістатися до точки збору. Послуги з незаконного перетину кордону коштували від 5 000 до 18 500 доларів з людини. Тільки на цій партії ухильників "бізнесмени" планували заробити близько мільйона доларів.

Їх затримали та помістили під варту з можливістю виходу під заставу: організатору призначили 13,6 млн грн, правоохоронцю - 3 млн грн. Усім чоловікам, які мали намір виїхати за кордон, понад 25 років. Їм виписали протоколи про адмінпорушення та доправили до ТЦК.

Раніше в Одеській області водій зерновоза намагався провезти через кордон 41 чоловіка призовного віку з 12 регіонів України.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини