21 червня 2024, 11:40

Власник Тelegram-каналу засвітив позиції ЗСУ під Харковом: яке покарання йому загрожує

У СБУ повідомили, що блогера, який публікував у месенджері кадри переміщення військової техніки, можуть посадити на вісім років.

Власник Тelegram-каналу засвітив позиції ЗСУ під Харковом: яке покарання йому загрожує

41-річний запорізький блогер розміщував у своєму ТГ-каналі інформацію про переміщення техніки Сил оборони України, за це його зараз притягують до кримінальної відповідальності, інформує речник УСБУ у Харківській області Владислав Абдула.

У силовому відомстві повідомили, що блогер повідомив про розташування української самохідної артилерійської установки на Харківському напрямку.

"Від початку 2024 року чоловік неодноразово публікував відеоролики про переміщення територією України бойових броньованих машин, гаубиць і бронетранспортерів. Крім того, він поширював інформацію про розміщення української САУ на конкретній ділянці місцевості на Харківському напрямку, а також інформацію про лінії оборонних укріплень на Запорізькому напрямку", - наголосив представник СБУ.

Варто зазначити, що згаданий блогер подавав ці фото- та відеоматеріали у контексті посилення обороноздатності України. Водночас у СБУ наголосили, що російські військові могли використати цю інформацію, щоб завдати ударів по позиціях Сил оборони України.

"Зазначену інформацію чоловік отримував від підписників свого Тelegram-каналу в особистих повідомленнях через бот", - додав Абдула.

Наразі поки достовірно невідомо, чи діяв цей чоловік зі злим наміром, щоб надати допомогу супротивникові, чи просто під час спроби підняти популярність свого ресурсу систематично припускався необережності. Слідчі встановлюють його справжні мотиви та перевіряють на предмет зв'язку зі спецслужбами РФ.

"Чоловікові повідомили про підозру у несанкціонованому поширенні інформації щодо переміщення зброї в Україну, руху або розташування ЗСУ. Йому загрожує до 8 років в'язниці", - зазначили у СБУ.

Нагадаємо, у Запоріжжі агент ФСБ вів стеження за паливними базами та коригував російські удари.

Також українська контррозвідка затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по Одесі.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини