19 червня 2024, 13:00

В Україні пенсіонери можуть отримати щомісячну доплату до пенсії за донорство: як оформити надбавку

В Україні пенсіонери можуть розраховувати на щомісячну доплату до пенсії за донорство крові та її компонентів у розмірі 10% прожиткового мінімуму.

В Україні пенсіонери можуть отримати щомісячну доплату до пенсії за донорство: як оформити надбавку

В Україні функціонує система заохочення пенсіонерів, які є донорами: вони мають можливість щомісяця отримувати додаткові кошти до своєї пенсії.

Згідно з інформацією, оприлюдненою "Судово-юридичною газетою", розмір цієї надбавки дорівнює 10% від встановленого прожиткового мінімуму та передбачений для осіб, нагороджених званням Почесного донора.

Звання Почесного донора присуджується тим громадянам України, які безоплатно здали кров або її компоненти у кількості, еквівалентній 40 максимальним дозам крові, 60 дозам плазми (витягнутої методом аферезу) або 40 дозам клітин крові, зокрема еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів.

Для отримання права на цю надбавку необхідно надати до Пенсійного фонду України певні документи:

- заяву про призначення додаткової виплати;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- індивідуальний податковий номер;

- документи, що підтверджують нагородження відзнакою "Почесний донор України" або "Почесний донор СРСР".

Процес отримання посвідчення та нагрудного знака регламентовано нормативними актами, ухваленими Кабінетом міністрів України.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини