18 червня 2024, 12:32

Роумінг для українців у ЄС – Зеленський підписав важливий закон

"Домашні" тарифи абонентів українських мобільних операторів у країнах Євросоюзу на першому етапі діятимуть протягом чотирьох місяців.

Роумінг для українців у ЄС – Зеленський підписав важливий закон

Президент Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС, який Верховна Рада ухвалила у другому читанні 22 травня.

Про це повідомляє сайт українського Парламенту.

У разі погодження документа владою ЄС українці на першому етапі зможуть користуватися зв'язком у країнах Євросоюзу без додаткової плати протягом чотирьох місяців, а європейці - в Україні. Виняток становлять безлімітні тарифні пакети.

Цей закон приєднує Україну до єдиної роумінгової зони ЄС "Роумінг як вдома".

Це означає, що під час перебування в ЄС дзвінки, SMS і передача даних абонентів українських операторів включені до "домашнього" пакету та додаткова плата за них не стягується. Такі самі правила поширюються і на європейців, які приїжджають в Україну.

Після набуття чинності закону "пільга" на мобільний зв'язок та Інтернет у ЄС для українців діятиме щонайменше чотири місяці - доти, доки Україна не буде повноцінним членом зони роумінгу в ЄС.

Як раніше пояснив глава Мінцифри Михайло Федоров, після позитивного оцінювання ухваленого закону Київ проведе переговори щодо повноправного вступу у зону євророумінгу без обмежень за термінами. Ці правила діятимуть і після завершення війни.

Зазначимо, що раніше Рада ЄС уже схвалила пропозицію включити Україну до своєї роумінгової зони за умови адаптації законодавства до європейських норм. Після підпису президента закон вважається таким, що набув чинності.

Нагадаємо, Європарламент і Рада ЄС досягли попередньої домовленості про продовження лібералізації торгівлі з Україною ще на один рік.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини