14 червня 2024, 10:27

В ОП розповіли про особливості безпекового договору зі США: "Юридично зобов'язувальний"

Підписаний Зеленським і Байденом документ відрізняється від інших подібних, його винесуть на затвердження Конгресу та зареєструють в ООН.

В ОП розповіли про особливості безпекового договору зі США: "Юридично зобов'язувальний"

Безпековий договір між Україною та США, який президенти Зеленський і Байден підписали 13 червня на полях саміту "Групи семи", - юридично зобов'язувальний. У цьому його головна відмінність від 16 подібних угод, укладених Україною з іншими союзниками.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповів заступник голови ОП, дипломат Ігор Жовква.

За його словами, договір зі США про військову допомогу протягом 10 років має навіть іншу назву - "Двостороння безпекова угода", а не "Угода про безпекову співпрацю", як у заголовку документа, підписаного, приміром, із Британією. Попередні угоди, підписані з іншими країнам, скоріше, політичні меморандуми про наміри, а договір із Вашингтоном матиме повноцінну юридичну силу. Він став першим документом, який передбачає реєстрацію в ООН.

"Досі всі угоди, які Україна підписувала з партнерами, були тільки політично зобов'язувальними, тому американська угода буде юридично сильнішою", - сказав Жовква.

Він додав, що США мають намір посилити документ його схваленням в обох палатах Конгресу. Відповідну резолюцію буде винесено на голосування.

Угода набула чинності відразу після підписання. Термін її дії 10 років. Це означає, що протягом цього часу у Білому домі договору повинні будуть дотримуватися незалежно від імені президента.

"В угоді закладено, що її виконує адміністрація США незалежно від імені президента", - пояснив заступник голови ОП.

Раніше ми писали, що безпековий договір між Україною та США розглядається обома країнами як міст до можливого членства України у НАТО.

Також після підписання угоди із Зеленським Байден заявив про досягнення важливої домовленості з п'ятьма союзниками про постачання Patriot Україні.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини