14 червня 2024, 07:08

"Дав мені слово", – Зеленський розповів про обіцянку Сі Цзіньпіна

Президент прокоментував позицію Китаю щодо війни РФ проти України та спроби Пекіну підготувати альтернативну формулу миру.

"Дав мені слово", – Зеленський розповів про обіцянку Сі Цзіньпіна

Голова КНР Сі Цзіньпін особисто обіцяв президенту України Володимиру Зеленському не продавати жодної зброї РФ.

Про це український лідер повідомив на спільній прес-конференції з американським колегою Джо Байденом за підсумками підписання безпекової угоди між Києвом і Вашингтоном.

За словами Зеленського, такі запевнення були дані главою Китаю під час їхньої телефонної розмови.

"Якщо він поважна людина, він не буде цього робити, тому що дав мені слово", - сказав президент.

Крім того, глава держави прокоментував спроби китайської сторони просувати свій "мирний план" як альтернативу українській "формулі миру".

Президент нагадав, що в основі українського плану лежать територіальна цілісність України, суверенітет, ядерна та продовольча безпека.

За словами Зеленського, якщо Пекін дотримується альтернативного погляду, то може підготувати альтернативну формулу, якщо у рамках цієї формули Китай розділятиме запропонований Україною та підтриманий глобальним світом шлях до миру, можливість для діалогу знайдеться, сказав президент.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що Китай активізував інформаційно-пропагандистську роботу та намагається просувати свій "мирний план" серед урядів країн, що розвиваються.

До цього стало відомо, що китайської делегації не буде на Глобальному саміті миру у Швейцарії, який наприкінці цього тижня відбудеться у Швейцарії.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини