13 червня 2024, 13:51

Економічне бронювання в Україні: скільки та за кого платитимуть роботодавці

Верховна Рада України розглядає новий законопроєкт, спрямований на зміцнення економічної стабільності в умовах мобілізації.

Економічне бронювання в Україні: скільки та за кого платитимуть роботодавці

Ініціатива, представлена групою депутатів під номером 11331, вводить поняття "економічного бронювання", метою якого є збереження ключових фахівців у виробничій сфері.

Інформацію про цей законопроєкт опублікував один з авторів пропозиції Дмитро Наталуха, голова комітету Ради з питань економічного розвитку.

Депутат повідомив, що за часів воєнного стану стабільність бізнесу безпосередньо залежить від можливості прогнозування майбутнього та ключовим питанням для виробників є здатність зберегти критично важливих співробітників.

Загалом законопроєкт пропонує:

- підприємства зможуть "бронювати" своїх співробітників, вносячи плату підвищеного військового збору у розмірі 20 000 гривень на місяць за одного працівника;

- обов'язок зі сплати збільшеного збору лягає на плечі роботодавця, який також визначає, які співробітники є для нього найбільш цінними;

- процес бронювання доступний для всіх форм бізнесу, включно з міжнародними компаніями й індивідуальними підприємцями за умови підтвердження активності протягом останнього року;

- відсоткове обмеження на кількість "броньованих" співробітників і процедуру їхнього вибору буде визначено Кабміном. Деталі оплати підвищеного військового збору вже прописані у самому законопроєкті.

Депутат також повідомив, що найближчим часом буде подано ще два законопроєкти, які включають бронювання:

- для співробітників з окладом понад 35 тисяч гривень;

- для працівників з окладом 35 тисяч і оплатою 20 тисяч гривень військового збору для ФОПів.

Наталуха наголосив, що ці заходи допоможуть забезпечити стабільну роботу українських виробників і надходження до державного бюджету, що, своєю чергою, сприятиме фінансуванню оборонних сил країни.

Нагадаємо, в Офісі президента України хочуть надавати українцям бронь від мобілізації в обмін на вихід із тіні та сплату податків.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини