30 травня 2024, 14:13

Повторна перевірка МСЕК: кому з українців і коли необхідно підтвердити групу інвалідності

Українці, визнані рішенням МСЕК інвалідами, не підлягають мобілізації, однак для чоловіків 25–55 років МОЗ анонсувало можливий перегляд висновку медкомісії.

Повторна перевірка МСЕК: кому з українців і коли необхідно підтвердити групу інвалідності

Відповідно до нового закону про мобілізацію українці, яким було присвоєно групу інвалідності за рішенням МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія), не підлягають призову на службу - їм надається відстрочка від військового обов'язку.

Проте існують певні умови, за яких наявність інвалідності не звільняє від необхідності стояти на військовому обліку. Міністерство охорони здоров'я України анонсувало перегляд рішень МСЕК, виданих чоловікам 25-55 років, у яких ІІ і ІІІ група інвалідності, зафіксована після 24 лютого 2022 року. Про це повідомляє ресурс napensii.com.

Не всі рішення МСЕК підлягатимуть перегляду. Винятки становитимуть випадки, коли інвалідність була спричинена:

- травмами, отриманими під час служби;

- ампутацією кінцівок;

- втратою одного з парних органів;

- онкологічними захворюваннями, розумовими відхиленнями або психічними розладами;

- церебральним паралічем або іншими паралітичними синдромами, що виникли у дитинстві.

МОЗ підкреслює, що наразі чоловікам, які отримали групу інвалідності після початку повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну, не потрібно проходити повторне обстеження МСЕК без відповідного повідомлення.

Нагадаємо, у МО розповіли про важливе нововведення у роботі ВВК, яке дасть змогу унеможливити корупційні прояви.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини