30 травня 2024, 07:15

У якому випадку військовозобов'язаного з вулиці можуть відвезти до ТЦК: надано детальну відповідь

Представник ТЦК розповів, що проходження ВЛК також є частиною оновлення даних військовозобов'язаного.

У якому випадку військовозобов'язаного з вулиці можуть відвезти до ТЦК: надано детальну відповідь

На сьогоднішній день в Україні тривають заходи не тільки щодо оновлення даних військовозобов'язаного, а й щодо оповіщення та мобілізації, які проводилися і до набрання чинності новим законом про мобілізацію.

Про це заявив речник Сумського ТЦК Олександр Бондаренко, відповідаючи в ефірі "Радіо Свобода" на запитання, які є підстави, щоб людину з вулиці одразу відвезли до ТЦК.

Так, у військовозобов'язаних при собі мають бути військово-облікові документи. Якщо таких документів немає, то це правопорушення. У такому разі складається протокол і виписується штраф.

Відповідаючи на уточнювальне запитання журналістки щодо дій співробітників ТЦК під час зустрічі з громадянами, які оновили свої дані, Бондаренко зауважив, що проходження ВЛК також є частиною актуалізації відомостей, а також нагадав: у країні тривають заходи не лише щодо оновлення відомостей, а й щодо оповіщення та мобілізації.

Якщо громадянин оновив дані через застосунок "Резерв+", але давно не проходив ВВК, йому буде запропоновано у найкоротший термін з'явитися до ТЦК. У разі визнання громадянина придатним до військової служби та відсутності підстави для відстрочки його направлять до навчального центру.

Співрозмовник також додав, що не ТЦК, а співробітники поліції, які входять до складу групи оповіщення, пропонують громадянину виконати законні вимоги.

Раніше глава Нацполіції Іван Виговський розповів, що співробітники поліції при перевірці документів у військовозобов'язаних будуть доставляти до ТЦК тих громадян, які перебувають у розшуку.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини