29 травня 2024, 11:29

Україна націоналізувала судно російського олігарха вартістю мільярд гривень – СБУ

Унаслідок операції СБУ вдалося націоналізувати судно, що належить російському олігарху й оцінюється у суму понад один мільярд гривень.

Україна націоналізувала судно російського олігарха вартістю мільярд гривень – СБУ

Завдяки оперативній роботі Служби безпеки України було успішно переведено у власність держави морський транспорт, що належав російському бізнес-магнату, оцінений у понад мільярд гривень.

Про це повідомляє СБУ.

Інформація, надана СБУ, дозволила Верховному антикорупційному суду України задовольнити запит Міністерства юстиції про конфіскацію активів Олександра Верховського, відомого російського олігарха.

Об'єктом конфіскації є морський риболовецький траулер "Бухта Соколовська", який перебував у процесі завершення будівництва на суднобудівному заводі у Миколаєві до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Вартість цього морського судна, призначеного для промислового рибальства, перевищує мільярд гривень.

Цей траулер, який є елементом "флоту" магната, що перебуває під санкціями, оскільки він входить у вузьке коло кремлівського керівництва, нарешті перейшов у власність України.

Верховський, відомий як один з основних спонсорів російської військової агресії проти України, активно фінансував військові дії РФ проти України, зокрема з прибутку від свого суднобудівного бізнесу.

Для мінімізації ризику санкційних наслідків бенефіціарний власник обманним шляхом зареєстрував судно на підконтрольну йому компанію у Приморському краї.

Співробітники СБУ викрили цю хитромудру схему та забезпечили блокування російського траулера, що було підставою для його арешту та подальшої націоналізації на користь України.

Ці заходи були проведені під процесуальним контролем прокуратури Миколаївської області.

Нагадаємо, український олігарх Сергій Курченко, який влаштувався у Москві та якого вважають "гаманцем Януковича", побоюється за своє життя.

Також кремлівський олігарх Потанін розповів, як через санкції російська економіка втрачає все більше грошей і стає сировинним придатком Китаю.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини