23 травня 2024, 09:13

Каховське водосховище через рік після екоциду – унікальний феномен на Землі

Майже через рік після руйнування дамби Каховської ГЕС на площі у 150 тисяч гектарів штучної водойми виник великий рослинний ландшафт.

Каховське водосховище через рік після екоциду – унікальний феномен на Землі

Унаслідок варварського теракту, вчиненого російськими окупантами у ніч на 6 червня 2023 року, сталася руйнація кількох секцій дамби, а також машинного залу та прилеглих споруд ГЕС. Це призвело до відтоку води з Каховського водосховища та затоплення населених пунктів уздовж Дніпра. Цей інцидент став одним із найзначніших антропогенних екологічних лих нашого століття.

Майже через рік після руйнування дамби Каховської ГЕС на площі у 150 тисяч гектарів штучної водойми виник великий рослинний ландшафт, зокрема, там з'явився вербовий ліс.

Екологічний експерт Вадим Манюк висловив здивування, зазначивши, що подібного природного феномена не спостерігається більше ніде на Землі. Замість болотистої місцевості з дрібними калюжами з'явився пишний вербовий ліс, а дрібні водойми якщо й існують, то вони заховані під щільною зеленню верб.


Еколог зазначає, що флора тут представлена не лише вербою, яка сягає 2,5-3 метрів заввишки, а й такими рослинами, як водяний щавель і західний каркас.

Вадим Манюк пояснює, що верба традиційно першою заселяє річкові долини та піщані мілини, тож умови на дні водосховища виявилися ідеальними для її зростання.

Експерт зазначив, що новому насінню вже не вдасться прорости через відсутність проточної води. Це призведе до природної конкуренції серед дерев і подальшого самороздріження, внаслідок якого через деякий час на кожні 10 метрів припадатиме одне дерево.

Вадим Манюк також пояснив, що інші рослини, як-от водяний щавель, який потребує води, з часом почнуть зникати, якщо умови не зміняться. Тріщини на дні водосховища, за словами еколога, відіграють важливу роль в екосистемі, оскільки з них проростають рослини, зокрема західний каркас проростає саме з них, з цих тріщин.

Окупаційна влада РФ досі не визнає, що саме вона вчинила терористичний акт.


Нагадаємо, невдовзі після теракту вода у Каховському водосховищі сягнула позначки, нижчої за "мертву точку", та водозабір став неможливий.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини