22 травня 2024, 12:17

Українцям, знятим з військового обліку через тривале перебування за кордоном, необхідно з'явитися у ТЦК до 16 червня

Українці, яких було знято з військового обліку через тривале перебування за кордоном, мають з'явитися у ТЦК до 16 червня для повторної реєстрації.

Українцям, знятим з військового обліку через тривале перебування за кордоном, необхідно з'явитися у ТЦК до 16 червня

Згідно з новими уточненнями у законодавстві українці, яких було знято з військового обліку через тривале перебування за кордоном, мають з'явитися у територіальні центри комплектування (ТЦК) до 16 червня для повторної реєстрації.

За рішенням Кабінету міністрів України українські громадяни, які раніше були зняті з обліку через від'їзд за межі країни на термін понад три місяці, зобов'язані особисто відвідати ТЦК для відновлення військового обліку. Про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Особи чоловічої статі, з яких раніше було знято військовий облік у зв'язку з тривалим перебуванням за кордоном, мають термін до 16 червня поточного року для реєстрації у ТЦК. Це випливає з постанови Кабміну № 563 від 16 травня 2024 року, на виконання якої дається 30 днів.

Також постанова регулює рівність українців, які проживають за кордоном, і тими, хто перебуває в Україні. Це стосується військовозобов'язаних чоловіків і жінок.

Дипломатичні представництва України за кордоном зобов'язані інформувати військовозобов'язаних громадян у віці від 18 до 25 років, які зареєстровані на постійній або тимчасовій основі у консульських установах.

Норму, що діяла раніше, згідно з якою призовники та резервісти, які виїжджають за кордон більш ніж на три місяці, повинні були зніматися з обліку особисто у ТЦК, тепер скасовано. Натомість внесені зміни передбачають, що такі особи більше не виключаються з військового обліку.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини