17 травня 2024, 16:21

Мобілізацію ув'язнених в Україні офіційно дозволено: Зеленський підписав закон

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким дозволив мобілізувати до лав Сил оборони ув'язнених.

Мобілізацію ув'язнених в Україні офіційно дозволено: Зеленський підписав закон

Сьогодні, 17 травня, український лідер Володимир Зеленський підписав закон, яким дозволив мобілізувати до лав Сил оборони ув'язнених, але не всі мешканці українських в'язниць зможуть скористатися такою можливістю.

Інформація про підписання з'явилася у картці законопроекту №11079-1 на сайті Верховної Ради, передає Діалог.UA.

8 травня законопроект підтримала більшість депутатів Верховної Ради. За нього проголосували 279 українських парламентаріїв. Зеленський не зволікав з його підписанням.

Згідно з новим законом, мобілізація ув'язнених буде можлива на добровільній основі. Під його дію зможуть потрапити тільки ті особи, які були засуджені за нетяжкими статтями.

Так, особи, які потрапили до в'язниці за умисне вбивство, сексуальне насильство, злочини проти держави, тероризм, не зможуть отримати дострокове звільнення в обмін на участь в обороні України.

Крім цього, депутати заборонили мобілізацію людей, які відсиджують термін за корупцію. Для цього вдалися до таких заходів, щоб не дати можливості корупціонерам уникнути покарання.

Ув'язненого зможуть мобілізувати лише після відповідного рішення суду, який враховуватиме склад злочину, висновок військово-лікарської комісії, а також готовність командирів брати цю людину до складу підрозділів.

За даними українського Мін'юсту, станом на квітень близько 5 тисяч ув'язнених під час допиту виявили бажання брати участь у відбитті російської агресії на фронті. Міністерство отримало близько 1 тисячі звернень від зеків, які просили відправити їх на фронт.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини