15 квітня 2024, 07:27

"Зараз усе реально", – Кулеба допустив прикриття Заходу України системами Patriot у Польщі

Міністр Дмитро Кулеба також розповів, що Україна пропонує партнерам розглянути варіант з орендою комплексів ППО.

"Зараз усе реально", – Кулеба допустив прикриття Заходу України системами Patriot у Польщі

Глава МЗС України Дмитро Кулеба не відкинув варіанту, за якого комплекси Patriot, що перебувають у Польщі, прикривали б західну частину України.

Така заява шефа вітчизняної дипломатії прозвучала в ефірі телемарафону.

"Зараз усе реально",- сказав міністр, відповідаючи на відповідне запитання, та додав, що у такому разі це захистило б країни Північноатлантичного альянсу від прильотів на їхню територію російських безпілотників і ракет.

За словами глави МЗС, Київ під час переговорів із партнерами про постачання систем ППО пропонує різні варіанти. Зокрема, обговорюється можливість надання систем в оренду.

Днями міністр розповів про переговори з партнерами про постачання двох батарей Patriot і однієї Samp-T, що тривають наразі, а також уточнив: постачання комплексів Patriot у будь-якому разі залежить від Вашингтону, оскільки це американська система.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що Німеччина передасть Україні третю систему Patriot. У німецькому оборонному відомстві заявили, що постачання розпочнеться негайно.

Своєю чергою, у Бундестазі закликали інші країни НАТО наслідувати приклад Берліну та також зміцнити українську ППО поставками додаткових систем.

Раніше у МЗС України заявили, що починають застосовувати більш жорсткий підхід у переговорах щодо постачання систем ППО, оскільки м'яка дипломатія не принесла результату.Автор: Артем Малиновский

Останні новини