12 квітня 2024, 07:30

У Зеленського відреагували на "план Ердогана" із заморожування війни в Україні, що з'явився у ЗМІ

В Офісі президента Зеленського нагадали: завершення війни має відбуватися на основі української "формули миру".

У Зеленського відреагували на "план Ердогана" із заморожування війни в Україні, що з'явився у ЗМІ

В ОП України прокоментували так званий план турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана щодо замороження війни, положення якого Анкара нібито надіслала Києву та Москві.

Радник глави ОП Михайло Подоляк написав у своєму Telegram-каналі, що не існує жодних альтернативних "мирних планів", які передбачають непрограш РФ.

За його словами, є тільки запропонована українським лідером Володимиром Зеленським "формула миру", що передбачає повне виведення російських військ з території України, повернення до міжнародного права, притягнення Росії до відповідальності за агресію та масштабні компенсації Україні.

Усі інші плани та пропозиції означатимуть бажання продовжити війну через замороження бойових дій, ескалацію та збереження чинного кремлівського режиму.

Зі свого боку, радниця глави ОП Дар'я Зарівна, коментуючи Forbes Ukraine і турецький план, що з'явився у ЗМІ, заявила, що йдеться про спробу російської дезінформації. Вона зазначила, що першоджерелом згаданої інформації є Telegram-канал, контрольований спецслужбами РФ. Він опублікував схожий план ще у березні.

За словами Зарівної, такими вкиданнями росіяни насичують інформаційне поле, намагаючись змістити фокус фейками напередодні саміту у Швейцарії, на якому обговорюватимуть запропоновану Україною "формулу миру".

Нагадаємо, у четвер видання "Нова газета Європа" повідомила, що Туреччина пропонує Україні та РФ заморозити війну на нинішній лінії фронту, у 2040 році провести в Україні загальнонаціональний референдум про зовнішньополітичний курс країни, а також референдуми на окупованих Росією територіях. Крім того, до 2040 року Україна має бути позаблоковою державою.

Зазначимо, наприкінці лютого Ердоган знову заявив про готовність "відновити переговорний процес між Україною та Росією". Він закликав "дати шанс дипломатії".

У березні Ердоган після зустрічі із Зеленським ще раз заявив про готовність Анкари провести мирний саміт за участю України та Росії. Президент України відхилив таку пропозицію, наголосивши, що запрошення РФ можливе тільки після того, як Україна та міжнародна спільнота затвердять план зі встановлення справедливого миру.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини