1 квітня 2024, 12:23

Пустельний пил із Сахари прийшов в Україну – в Укргідрометцентрі попередили та вказали на важливий нюанс

Наприкінці березня – на початку квітня разом із теплим повітрям в Україну завітав і піщаний пил із найбільшої пустелі Сахари.

Пустельний пил із Сахари прийшов в Україну – в Укргідрометцентрі попередили та вказали на важливий нюанс

В Україну прилетів пил із пустелі Сахари. Це на деякий час погіршить якість повітря. Фахівці закликають українців не залишати вікна відчиненими, інформує Укргідрометцентр на своїй сторінці у соціальній мережі у Facebook.

Синоптики розповіли, що пустельний пил із Сахари прийшов разом із хвилею тепла із Західного Середземномор'я.

Учора західні регіони вже відчули на собі дію піщаної хмари, а сьогодні африканська стихія дійде до центральних, північних і східних областей України.

За даними Укргідрометцентру, специфічне природне явище накриє більшість областей України, включно з Київською разом зі столицею. Проявлятиметься це так: небо потьмяніє, повітря буде більш брудним.

Фахівці рекомендують зачиняти вікна, оскільки пил може бути шкідливим для людей із респіраторними захворюваннями, а також для дітей.

Також в Укргідрометцентрі уточнюють, що запиленість повітря пустельним пилом - це не пилова буря.

"Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має 3 години та більше. Синоптики Українського гідрометцентру не очікують посилення швидкості вітру, а отжеі бурі цього разу не буде.

Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним стихійним явищем, не уявляйте зайвого та не панікуйте", - пишуть синоптики.

Раніше повідомлялося, що повітря з Балканського півострова та країн Середземномор'я принесе теплу погоду в Україну.

Також ми вже попереджали, що 1 квітня всю територію України накриє пилова хмара із Сахари, внаслідок чого очікується суттєве погіршення якості повітря.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини