30 березня 2024, 09:11

"Маємо вчитися жити без бензину", – Зеленський назвав умову припинення ударів по НПЗ Росії

Володимир Зеленський підтвердив чутки, що США намагалися заборонити Україні бити по російських нафтових заводах.

"Маємо вчитися жити без бензину", – Зеленський назвав умову припинення ударів по НПЗ Росії

Український лідер Володимир Зеленський прокоментував операцію Сил оборони України зі знищення нафтопереробних заводів (НПЗ) Росії. Він побічно підтвердив чутки про те, що Вашингтон був незадоволений цими ударами.

Про це він розповів в інтерв'ю The Washington Post, яке вийшло друком 29 березня.

"Реакція Сполучених Штатів на це (удари по російських НПЗ - ред.) не була позитивною", - повідомив український президент.

Він уточнив, що Україна для атак використовувала ударні дрони власного виробництва, та через це у Білого дому не було важелів, щоб заборонити їхнє використання проти країни-агресора.

За словами Зеленського, нальоти ударних БПЛА на російські нафтозаводи - це відповідь на удари ЗС РФ по об'єктах енергетичної інфраструктури України.

"Якщо немає ППО для захисту нашої енергетичної системи та росіяни атакують її, моє запитання: чому ми не можемо їм відповідати? Їхнє суспільство має вчитися жити без бензину, (...), без електрики", - розповів президент.

Він наголосив, що щойно Росія припинить спроби розбомбити українську енергетичну систему, Україна також зупинить свою операцію з вибивання НПЗ ворога.

Раніше Financial Times повідомляла, що Білий дім намагався заборонити Україні бити по російських НПЗ, побоюючись зростання цін на бензин.

Нальоти українських НПЗ на російські нафтові заводи обвалили перероблення у РФ приблизно на 15 %. Експерти фіксували обвалення виробництва бензину у Росії майже на 8 %. Це стало важким економічним ударом для країни-агресора.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Куйбишевський НПЗ повністю зупинений, нафтова галузь РФ під великою загрозою.

Ми також писали, що українські військові вразили майже всі НПЗ у європейській частині Росії.


Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини