28 березня 2024, 15:59

Блокада кордону й експорт до ЄС товарів із РФ і Білорусі: прем'єри України та Польщі провели переговори

У Варшаві відбулися міжурядові консультації між Україною та Польщею, під час яких прем'єри Денис Шмигаль і Дональд Туск обговорили проблеми у відносинах між країнами.

Блокада кордону й експорт до ЄС товарів із РФ і Білорусі: прем'єри України та Польщі провели переговори

У Варшаві у рамках міжурядових консультацій зустрілися делегації України та Польщі, які очолили прем'єри Денис Шмигаль і Дональд Туск. Переговори були присвячені вирішенню проблем, які виникли між країнами останнім часом. Насамперед вони стосувалися блокади українського кордону польськими фермерами та перевізниками, а також спірних ситуацій у питаннях торгівлі агропродукцією.

Як зазначив Шмигаль на спільній із Туском прес-конференції, блокада кордону шкодить економіці України, Польщі та ЄС. Він запропонував кілька кроків для розрядки напруженості та заявив, що країни ефективно працюють над вирішенням проблеми з урахуванням інтересів двох країн. Зокрема, створено антикризовий штаб з питань експорту та транзиту української сільгосппродукції. Також Київ і Варшава домовилися про проведення спільного митного огляду на кордоні, залишилося отримати на це дозвіл Єврокомісії.

Крім того, Україна попросила Польщу забезпечити вільний пропуск через кордон не тільки боєприпасів і гумдопомоги, а й палива. Ще за підсумками переговорів Денис Шмигаль повідомив, що Київ звернувся до керівництва ЄС із проханням провести скринінг свого аграрного законодавства, таким чином, можна виключити будь-які можливості для маніпуляцій щодо українських сільгосптоварів. Особливу увагу Шмигаль приділив питанню заборони експорту до ЄС через Польщу товарів із Росії та Білорусі.

Дональд Туск на це відповів, нібито його країна розглядає питання введення 50% мита на ввезення агропропродукції з цих країн, що фактично зробить її нерентабельною.

Також він заявив, що у питаннях торгівлі з Україною було зроблено крок уперед і сторони шукають рішення, яке, можливо, влаштує не всіх, але захищатиме інтереси як польських, так і українських фермерів і виробників. Туск сказав, що компроміс у питанні транзиту товарів через Польщу також обов'язково буде знайдено. Це, зокрема, стосується вирішення проблеми конкуренції між польськими й українськими перевізниками.

"Це означає трохи зусиль з українського боку, трохи розуміння та терпіння з польського боку, але ми на прямій дорозі до того, щоб конкуренція з боку українських перевізників не була болючою, як це було досі для польських перевізників", - заявив Туск.

Крім того, він запевнив, що Польща незмінно підтримує курс України до ЄС і НАТО, та додав, нібито немає такої сили, яка може підірвати дружбу між країнами.

Нагадаємо, протягом двох останніх років поляки рекордно наростили експорт товарів до Білорусі, більша частина яких транзитом надходить до Росії.

Польський Сейм ухвалив резолюцію із закликом до влади ЄС запровадити санкції щодо продовольства та агропродукції з Росії та Білорусі.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини