27 лютого 2024, 16:44

Зеленський у Саудівській Аравії: президент назвав дві ключові теми, з якими поїхав до Мухаммеда ібн Салмана

Президент України Володимир Зеленський сьогодні прибув із робочим візитом до Ер-Ріяда – столиці Саудівської Аравії.

Зеленський у Саудівській Аравії: президент назвав дві ключові теми, з якими поїхав до Мухаммеда ібн Салмана

Український лідер Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прилетів до Саудівської Аравії. Заплановані його переговори з принцом і прем'єр-міністром країни Мухаммедом ібн Салманом Аль Саудом.

Подробиці та кадри президент опублікував на своєму каналі у Telegram.

Зеленський зазначив, що приїхав із принцом Саудівської Аравії обговорити 2 важливі теми.

Перша - це так звана "Формула миру". Нагадаємо, що йдеться про план Києва щодо того, як припинити війну з Росією та досягти сталого миру. Головні пункти цієї формули - повне виведення російських військ з українських територій, деокупація, покарання військових злочинців і виплата репарацій агресором.

"Минулого 2023 року у Джидді ми провели продуктивну зустріч радників щодо її ("Формули" - ред.) реалізації. Зараз впритул наблизилися до проведення першого саміту миру", - зазначив український президент. Він висловив сподівання, що саудити продовжать надавати підтримку у тому, щоб план України швидше став реальністю.

Друга тема, яку обговорюватимуть в Ер-Ріяді, це обмін військовополоненими між Україною та РФ. Київ розраховує на подальше посередництво Саудівської Аравії у цьому питанні.

Крім цього, зазначив Зеленський, відбудеться розмова про економічне співробітництво між країнами та участь Саудівської Аравії у післявоєнному відбудовуванні України.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини