26 лютого 2024, 11:34

Іноземні делегати плакали: сержант Мальва виголосила найпронизливішу правду про війну

Людмила Менюк із позивним "Мальва" змусила розплакатися іноземних делегатів на Ялтинській Європейській Стратегії (YES) у Києві, озвучивши моторошну правду про війну в Україні та про своє життя.

Іноземні делегати плакали: сержант Мальва виголосила найпронизливішу правду про війну

Одну з найпронизливіших промов за два роки повномасштабної війни з РФ виголосила Людмила Менюк на позивний "Мальва" - головна сержантка штурмової роти, яка пішла воювати ще 2014 року. Відважна українка втратила на цій війні сина та власне здоров'я, але набула, за її словами, стресостійкості.

Під час Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві захисниця України звернулася з важливими словами до іноземців. Виступ Людмили Менюк можна подивитися на YouTube-каналі "УСН".

"Я хочу подякувати всім іноземцям, які приїхали сьогодні на нашу зустріч. Ви сміливі, мужні. Ви приїхали до країни, де йде страшна війна зі страшним ворогом. Я думаю, що ваші близькі дуже турбуються за вас і ви послали їм СМС, що все ок. Ви живі. На жаль, я не можу відправити СМС своєму синові, тому що він загинув. Він віддав своє життя за свободу своєї держави. Я його добре виховала", - сказала сержант.

Після цього українка згадала про те, як під час обстрілу ворога у Бахмуті вона бігла на потрібну їй позицію та впала на землю, рятуючись від осколків. Потім, коли вона підняла очі, то зрозуміла, що її зберегла могила маленької дівчинки Світлани Остапченко, яка загинула у дворі будинку у дворічному віці, де та її поховано у тому ж дворі.

"Добре тільки те, що я стала дуже стресостійкою, - зізналася Людмила з гіркою посмішкою. - Але я все так само ніжна. Я люблю своїх онуків. Моя невістка та мої онуки живуть в Україні. Залишившись у живих, я хочу донести до всього світу жахи цієї війни. Три дні тому я говорила з хлопцями з мого підрозділу, які перебували під Кліщіївкою. Вони говорили: "Мальва, нас чують? Нам допоможуть? У нас зовсім немає підтримки артилерією". - Я говорила їм: "Так, хлопці, нам усе обіцяють. У нас будуть снаряди, бронетенхіка. Ще трохи почекаємо, та будуть F-16". - Учора їх розбомбила російська важка артилерія. Поки що їхніх фрагментів ще не знайшли. Може, знайдуть. Але ж я обіцяла. Це я неправду сказала чи хто-небудь затягує?"

Потім сержант нагадала іноземцям, що в Європі йде війна. Українці нікого не просять воювати за них, вони просять лише боєприпаси, бронетехніку, озброєння. Росію можна тільки перемогти, з нею не можна про щось домовитися, наголосила захисниця.

"Може, хтось із вас наважиться після закінчення нашого заходу підійти до мене та сказати: "Ти нам повірила, ти збрехала своїм хлопцям". - Замисліться над цим, адже для когось це статистика, а для нас це наші діти, наші рідні, у яких точно так само боліли перші зубки, коли вони росли. Сьогодні вони віддають свої життя за європейські інтереси, за нас усіх, тому що ми хочемо добре жити. Дякую вам. Слава Україні!" - завершила свою промову Мальва.

Під час виступу Людмили Менюк багато іноземних делегатів не могли стримати сліз, а наприкінці всі встали та довго аплодували мужній українці, яка не побоялася сказати правду та, головне, без будь-яких сумнівів стала на захист своєї країни, не зламавшись після загибелі сина, а продовживши його праву справу.

Нагадаємо, Володимир Зеленський озвучив втрати України у війні: "На одного загиблого українського захисника припадає п'ять ліквідованих окупантів".

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини