21 лютого 2024, 12:33

Міненерго заявило про критичну ситуацію на Запорізькій АЕС: залишилася одна лінія електропостачання

Через військові дії, які розв'язала Росія, ЗАЕС перебуває під загрозою знеструмлення.

Міненерго заявило про критичну ситуацію на Запорізькій АЕС: залишилася одна лінія електропостачання

Російські окупанти, які контролюють в Енергодарі Запорізьку АЕС із березня 2022 року, довели об'єкт до такого стану, що він опинився на одній лінії електропостачання, інформує Міністерство енергетики України.

Що стосується високовольтної лінії електропередачі 330 кВ у Запорізькій області, то вона знеструмлена внаслідок бойових дій.

Таким чином, можна констатувати, що росіяни, захопивши атомну станцію, поставили її під загрозу аварії, а разом із цим і життя багатьох людей.

Крім того, підкреслили у Міненерго, через обстріли ЗС РФ було пошкоджено лінії електропередачі у Чернігівській області, що призвело до одночасного відключення майже 200 споживачів у двох населених пунктах.

Проте, за даними профільного міністерства, загалом в українській енергосистемі відсутній дефіцит електроенергії. У наявності є резервні ресурси, що включають сім блоків теплоелектростанцій, які за необхідності можуть бути задіяні.

Як раніше повідомлялося, російські загарбники не пускають експертів МАГАТЕ у реакторні зали трьох енергоблоків Запорізької АЕС.

Також на початку грудня минулого року на ЗАЕС стався блекаут.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини