11 грудня 2023, 13:34

Кучма назвав головну відмінність українців від росіян

Спосіб мислення росіян походить від монголів, які правили Московією, тоді як Україна бере свій початок від Київської Русі, заявив Кучма.

Кучма назвав головну відмінність українців від росіян

Колишній президент України Леонід Кучма розповів про основну відмінність українців від росіян, яка унеможливлює будь-які розмови та припущення про так званий "один народ". Про це пише британське видання The Guardian, яке взяло у політика інтерв'ю.

На запитання, чому Україна минулого року, на подив Кремля, чинила колосальний опір Росії, Кучма відповів: "Тому що росіяни - це не українці. У них інший менталітет".

Він сказав, що російський спосіб мислення походить від монголів, які правили ранньою Московією. Україна ж, навпаки, бере свій початок від Київської Русі, на спадщину якої претендує Путін.

Радикальна відмінність двох народів у минулому пройшла крізь століття та збереглася досі.

Минулого місяця 85-річний Кучма опублікував оновлене видання книги "Україна не Росія", написаної ним 2003 року.

Оригінальне видання було адресоване росіянам і українцям. Зараз багато що у ній виглядає пророчим. Він скаржився, що російські політики розглядають його країну як "неподільну частину Росії". Українців же вони вважають "простаками" та "двоюрідними братами з села" з химерною "етнографічною" культурою. У новій версії книги Кучми зізнається, що його зусилля з просвіти простих росіян були "марними".

За його словами, вони у переважній більшості підтримали "агресію" Путіна й "імперіалістичну" так звану "спецоперацію".

Раніше другий президент України Леонід Кучма виступив із заявою з приводу війни Росії проти української держави.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини