1 грудня 2023, 07:41

У Зеленського новий план щодо мобілізації лежить на столі з червня 2023 року: у Bloomberg озвучили деталі

Новий план мобілізації лежить на столі у Зеленського з червня 2023 року, проте він його підписувати не поспішає.

У Зеленського новий план щодо мобілізації лежить на столі з червня 2023 року: у Bloomberg озвучили деталі

Президент України Зеленський ігнорує тиск на нього з боку МО України, яке наполягає на його підписанні. Ба більше, ще минулого тижня глава України звернувся до МО України, Генштабу та Залужного з проханням надати більш комплексний пакет заходів щодо мобілізації, адаптований до реалій війни в Україні, зокрема на тлі зими, що наближається, інформує Bloomberg.

Зеленський тим самим натякнув, що поки не планує знижувати призовний вік із 27 до 25 років. Нардеп Роман Костенко заявив, що законопроєкт ще влітку підтримала більшість депутатів. Головна причина - зрив плану з мобілізації.

У РФ також є проблеми з мобілізацією, однак не варто забувати і той факт, що населення країни-агресора - 143 млн осіб.

Зеленський не хоче підписувати новий законопроєкт про мобілізацію, доки не побачить чіткий план дій того, чого МО України досягне за допомогою такого призову: де проходитимуть навчання мобілізовані, та як бути з тими, хто вже на фронті 21 місяць.

Однак таке рішення Зеленського сильно турбує військових. Згідно з новим планом щодо мобілізації, можна було б додатково призвати до 140 тисяч осіб. Ще в інтерв'ю The Economist Залужний заявив про великі прогалини у законах України, які дозволяють ухилитися від мобілізації.

З одного боку, під мобілізацію потрапляють чоловіки віком від 18 до 60 років. Але і, з іншого боку, від мобілізації звільняються всі, хто молодше 27 років без досвіду військової служби. Зараз середній вік українського захисника - 40 років.

Багато командирів ЗСУ закликають мобілізувати не людей похилого віку, а молодих хлопців, які набагато витриваліші та фізично міцніші за людей, старших за 40 років.

Раніше ми повідомляли, що, на думку західних військових експертів, новий закон про мобілізацію буде більш європейським.

Нагадаємо, зі слів Костенка, над новим проєктом щодо мобілізації працювала група на чолі з Безуглою.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини