28 листопада 2023, 07:35

Мобілізація в Україні буде більш гнучкою: у The Guardian озвучили нововведення

Після майже двох років війни з РФ український уряд планує повністю змінити практику мобілізації.

Мобілізація в Україні буде більш гнучкою: у The Guardian озвучили нововведення

Західна преса пише, що про нововведення буде оголошено вже цього тижня. Ба більше, головним нововведенням буде підключення до питання мобілізації комерційних компаній з вербування.

Вони займатимуться цим питанням більш цілеспрямовано, переконуючи призовників, що їх задіють на фронті відповідно до їхніх навичок, інформує видання The Guardian.

Секретар РНБО Данілов заявив, що у нового глави МО України інший підхід до питання мобілізації. Він прекрасно розуміє, що є чоловіки, які не вміють стріляти або бояться померти.

Ще минулої п'ятниці президент України дав зрозуміти, що очікує від Умерова, Залужного та Генштабу України новий пакет мобілізаційної політики в Україні.

Під час брифінгу Зеленський заявив, що сам пакет уже вимальовується та цього тижня його можуть оприлюднити.

За словами Данілова, Київ планує працювати одразу з двома відомими рекрутинговими компаніями, які й вербуватимуть українців на війну проти РФ залежно від уже наявних у них навичок.

Планується відкрито оголосити про ті спеціальності, яких не вистачає на фронті. А люди вже самі під себе можуть підібрати те, що їм вигідно та де вони профі, заявив секретар РНБО.

У МО України підтвердили інформацію про укладення контрактів із рекрутинговими компаніями, однак від подробиць відмовилися.

Нововведення у мобілізації назрівали дуже давно, тим паче що багато українських захисників перебувають на фронті з перших днів війни.

У перші дні війни було багато охочих воювати проти РФ, однак після року бойових дій добровольців стало набагато менше, ніж у 2022 році.

В Україні дедалі частіше почали з'являтися ролики, на яких співробітники військкоматів за допомогою грубої сили заштовхують чоловіків в автобуси та відвозять на медкомісію силою.

Став процвітати нелегальний бізнес, що дає можливість чоловікові отримати липову довідку про серйозні проблеми зі здоров'ям, які дають право не служити у лавах ЗСУ.

Раніше Арахамія пролив світло на низку питань, які будуть порушені під час ухвалення нового законопроєкту щодо мобілізації в Україні.

Нагадаємо, на думку Жданова, на фронт варто призивати не тільки пересічних громадян України, а й чиновників із силовиками.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини