16 листопада 2023, 13:36

Фаріон, проти якої СБУ порушила справу, розклала на касти населення України та видала нову заяву

Ексдепутат Ірина Фаріон, яка потрапила у великий скандал через образу українських військових, відзначилася новою заявою, але цього разу про українців загалом.

Фаріон, проти якої СБУ порушила справу, розклала на касти населення України та видала нову заяву

СБУ порушила справу за 4 статтями Кримінального кодексу України проти ексвикладачки Львівської політехніки Ірини Фаріон Так, її підозрюють у дискримінації й образі російськомовних військовослужбовців ЗСУ (ст. 161 і 435-1 КК). Але навіть після цього одіозна мовознавиця не вгамувалася та продовжила розвивати тему про російськомовних українців.

На своєму YouTube-каналі Ірина Фаріон заявила, що такого поняття, як "російськомовне населення" не існує: це лише політичний конструкт. На її думку, є три категорії: українці, "кацапи" та болото. "Болото - це образна ідентифікація тих людей, які на 32-му році незалежності не можуть визначитися з тим, хто вони є. Це моя проблема? Ні, це не моя проблема. Це проблема невизначених людей", - сказала ексдепутат.

Також Фаріон попросила уявити ситуацію, в якій би бійці УПА, борючись із Польщею, яка поневолила Галичину ще у 14-му столітті, розмовляли б польською та при цьому називали себе патріотами. "Роман Шухевич п'ять мов знав. Чому ж він ними не говорив, коли очолював армію?" - обурено запитала мовознавиця.

"Я повторюю: припиніть вигадувати собі відмазки. Є Конституція України, Закон про ЗСУ, Закон про державну мову. Один-єдиний посил для всіх: виконуйте, хлопці, закон, - зазначила ексдепутатка. - У статті 161 УГК йдеться про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або ставлення до релігії. Що я порушила? Яку націю я образила? Московську, яка нас вбиває та катує починаючи з другої половини 17-го століття? За це мене мають засудити? Або ж розпалювання ненависті та приниження національної честі та гідності громадян. Але де тут честь, коли людина не вивчила мову землі, хліб якої їсть?"

Нагадаємо, Ірина Фаріон прокоментувала своє звільнення з Львівської політехніки: "Все тільки починається".

Раніше ми повідомляли, що СБУ порушила кримінальну справу проти колишнього депутата Ірини Фаріон, яка образила військових ЗСУ.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини