6 жовтня 2023, 12:55

Операція рівня МОССАД: контррозвідка України вивела з Придністров'я агента ФСБ Скіфа

Контррозвідка СБУ провела чудову операцію, під час якої змусила приїхати до України агента ФСБ РФ.

Операція рівня МОССАД: контррозвідка України вивела з Придністров'я агента ФСБ Скіфа

Служба безпеки України (СБУ) схопила агента російської ФСБ, який із 90-х років орудував у невизнаному Придністров'ї.

Деталі операції вранці 6 листопада було оприлюднено на каналі української спецслужби.

Агент-спецпризначенець Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ під позивним "Скіф" потрапив у поле зору української спецслужби через спробу створити на Півдні України свою агентурну мережу. Він через Інтернет вербував жителів Одеської області, зокрема із силових структур.

Для знешкодження загрози було реалізовано багатопланову операцію. Спочатку СБУ використала агентку під прикриттям, яка виманила ФСБшника, що ховався у Придністров'ї. А коли він проник на територію України, його заарештували.


"Контррозвідка СБУ ввела у його поле зору чинну співробітницю СБУ та створила умови її "згоди" на співпрацю з ворогом. За сценарієм спецслужби, зловмисник приїхав на Одещину, щоб особисто завербувати "кандидатку"", - розповіли у СБУ.

За даними слідства, агент російської спецслужби орудував у Придністров'ї ще з 90-х років. Там він брав участь в окупації молдавського регіону, обіймав посаду спочатку снайпера "внутрішніх військ ПМР", а після командира 17-го загону спецпризначення "Едельвейс".

У 2014 році, коли тільки починалася агресія РФ проти України, цей персонаж приїжджав до Одеської області та брав участь там у розхитуванні внутрішньої обстановки. Його оголосили у розшук в Україні, через що він утік назад у невизнану "ПМР".

За даними СБУ, Скіф, створюючи свою агентурну мережу, цікавився насамперед інформацією про Сили оборони України: дислокацією військ, їхнім переміщенням, озброєнням тощо.

Агенту ФСБ інкримінували статтю 111 КК України, тобто державну зраду. Йому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

Раніше на Миколаївщині СБУ знешкодила одну з найбільших агентурних мереж РФ Z-блогера "Лохматого".

Ми також писали, що у СБУ розповіли, хто стоїть за резонансними диверсіями та вбивствами в ЄС.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини