5 жовтня 2023, 10:45

"Вони спочатку були у Празі", – Данілов розповів про "російську агентуру" у Словаччині

Країнам ЄС слід уважно спостерігати за ситуацією у Словаччині, вважає Данілов.

"Вони спочатку були у Празі", – Данілов розповів про "російську агентуру" у Словаччині

Секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що у Словаччині дуже сильний вплив російської агентури, саме тому перемогу у країні святкувала проросійська партія.

Про це він сказав у коментарі під час національного телемарафону, коментуючи вчорашні слова президентки Словаччини Чапутової про припинення постачання військової допомоги Києву.

Зі слів Данілова, російська агентурна мережа розкинула свої щупальця на колишню Чехословаччину. Спочатку вони були присутні довго у Чехії, але як тільки їх там почали ганяти, швидко перебралися до Словаччини.

Те, що зараз відбувається у Словаччині, це справа рук РФ, яка намагається таким чином вплинути на країни ЄС, саме тому європейським політикам необхідно уважно стежити за ситуацією у Братиславі.

На території країн ЄС починають знову з'являтися кремлівські наративи, російська мова, які обов'язково зачеплять молоде покоління європейців. Саме народ, а не окремі політики, вирішують, куди та в якому напрямку має рухатися їхня країна.

1 жовтня ЦВК Словаччини оголосила результати парламентських виборів, у результаті яких 23 % набрала партія з проросійськими поглядами SMER-SD. На другому місці опинилися проєвропейські політики - PS (17 %).

Лідер SMER-SD ще у передвиборчій програмі заявляв, що припинить постачати Україні військову допомогу. А вчора, 4 жовтня, його підтримала президентка країни Чапутова.

Раніше ми повідомляли, що ЄП готовий "викинути" зі своїх лав партію SMER-SD, якщо її лідер втілить у життя передвиборчі обіцянки щодо військової допомоги Україні.

Нагадаємо, що слідом за Фіцо Україні у військовій допомозі готова відмовити та президентка Словаччини Чапутова.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини