15 вересня 2023, 14:52

Обшуки у Шуфрича: СБУ знайшла документ від 2014 року про перетворення Донбасу на "край"

Під час обшуків у депутата Ради Нестора Шуфрича було знайдено документ від 2014 року, що стосується долі Донецької та Луганської областей.

Обшуки у Шуфрича: СБУ знайшла документ від 2014 року про перетворення Донбасу на "край"

Служба безпеки України (СБУ) під час обшуків у будинку проросійського депутата Нестора Шуфрича виявила документ, що стосується Донбасу. Він датований 2014 роком і містить підпис самого Шуфрича й екслідера проросійських сил України Віктора Медведчука.

Документ оприлюднило українське видання "Бабель".

4-сторінковий документ написаний, що примітно, російською мовою. Це "Концепція державної системи й органів самоврядування Донецької та Луганської областей". Йдеться про надання широкої автономії регіону, захопленому російською армією. Передбачалося, зокрема, створення місцевих "уряду" та "парламенту" з правом здійснювати власну політику.

Пропонували Шуфрич та Медведчук цим документом перейменувати області на "край" за прикладом російського Краснодарського краю.

Зазначимо, що після вторгнення 2014 року Кремль активно схиляв Україну саме до такого сценарію з Донбасом. Якби Київ погодився з цим планом, Москва змогла б зберегти повний контроль над регіоном і через нього впливати ще й на всеукраїнську політику. Ймовірно, Шуфрич і Медведчук ці ідеї підтримували та просували.

Служба безпеки України наразі не підтвердила інформацію про обшуки у Шуфрича. Однак у ЗМІ вже злиті кадри, на яких співробітники спецслужби працюють у будинку проросійського депутата.

Імовірно, нардеп проходить у справі про держзраду за просування російської пропаганди й антиукраїнської політики. Інформації про його арешт наразі немає.

Раніше повідомлялося, що у Шуфрича під час обшуку знайшли класичний набір любителя СРСР.

Ми також писали, що військові затримали Шуфрича під час спроби сфотографувати позиції ЗСУ.

Останні новини