14 вересня 2023, 10:01

Україна зробила великий крок на шляху енергетичної незалежності від РФ – британська розвідка

В Україні відзвітували про успішне перезаправлення реактора на Рівненській АЕС з використанням ядерних тепловидільних збірок західного виробництва.

Україна зробила великий крок на шляху енергетичної незалежності від РФ – британська розвідка

Ще 10 вересня у прес-службі "Енергоатому" повідомили про перший в Україні випадок перезаправки одного з реакторів Рівненської АЕС за допомогою компонентів західного виробництва.

Сьогодні, 14 вересня, у прес-службі Міноборони Британії озвучили головні тези.


Усім відомо, що на всіх українських АЕС досі встановлені реактори ще радянського виробництва. До 24 лютого 2022 року їх доводилося перезаправляти ядерним паливом російського виробництва. Тільки після вторгнення армії Путіна в Україну Київ почав шукати нові шляхи та можливості перезаправляти атомні реактори.

Експерти заявляють, що АЕС забезпечує Україну на 50% електроенергією, саме тому подія від 10 вересня на Рівненській АЕС є важливою віхою у ще більшій незалежності України від енергетичних ресурсів Росії. Після вторгнення в Україну Київ з кожним новим днем все більше та більше віддаляється від енергозалежності від Москви.

Раніше влада Курської області повідомила, що за 4 км від АЕС система ППО нібито збила групу безпілотників.

Нагадаємо, у рамках Східного економічного форуму у Владивостоці Путін знову почав погрожувати ракетними ударами по українських АЕС.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини