В Умань їдуть тисячі єврейських паломників: у місті введено обмеження
В'їзд у місто буде заборонено трьома автошляхами, а на інших встановлять контрольно-пропускні пункти.
Напередодні та під час святкування Рош га-Шана в Умані, куди можуть прибути близько 50 тисяч єврейських паломників, буде введено додаткові обмеження. З понеділка, 11 вересня, тут почне діяти особливий режим в'їзду та виїзду, а також пересування громадян містом.
Про обмеження повідомила прес-служба поліції Черкаської області.
Зокрема, до міста неможливо буде в'їхати трьома автомобільними дорогами, а на інших трасах встановлять КПП.
Обмеження руху транспорту діятиме у районі могили Раббі Нахмана, до якої хасиди здійснюють паломництво.
Крім того, у мікрорайоні паломництва неможливо буде використовувати піротехніку. Також заборонять продаж пневматичної зброї, іграшок, схожих на зброю, й алкоголю.
Перераховані заборони триватимуть до 22 вересня.
Цього року святкування Рош га-Шана - єврейського Нового року - триватиме з 15 по 17 вересня. Рош га-Шана має особливе місце в єврейському календарі - це одне з головних свят.
В Умані похований Рабі Нахман із Брацлава - засновник брацлавського хасидизму. Він тривалий час жив у Брацлаві (Вінницька область), але незадовго до смерті оселився в Умані, де й помер 1810 року. Саме тому Умань щороку притягує тисячі єврейських паломників.
Нагадаємо, питання гарантування безпеки паломників-хасидів в Умані обговорювали в нещодавній телефонній розмові українського лідера Володимира Зеленського з головою ізраїльського уряду Біньяміном Нетаньяху. Президент України поінформував співрозмовника, що бомбосховища міста здатні вмістити тільки 11 тисяч осіб.
Останні новини
Гераскевич отримає велику премію від Monobank за патріотичну позицію на Олімпіаді: названо суму
14:03"Знімати здалеку, не привертати увагу": СБУ затримала агентів ФСБ, які готували атаки РФ на Київщині
11:55"За порушення правил": МОК дискваліфікував з Олімпіади українця Гераскевича із "Шоломом пам'яті"
11:14Завдано потужного удару по стратегічному об'єкту РФ: вражено НПЗ "Лукойл" в Ухті, спалахнула пожежа
10:52