9 серпня 2023, 13:57

У ПЦУ відреагували на скандальну фразу митрополита Даниїла про те, що "влада придумала війну"

Спікер ПЦУ Зоря вважає, що старий піп не мав на увазі "вигадане" походження війни, а просто помилився.

У ПЦУ відреагували на скандальну фразу митрополита Даниїла про те, що "влада придумала війну"

Старі священики продовжують шокувати парафіян-українців, абсолютно не орієнтуючись у сучасних військових реаліях. На жаль, це роблять не тільки московські попи, але іноді й "наші" батюшки, яких ми раніше вважали адекватними проукраїнськими громадянами. Після їхніх "полум'яних" проповідей УПЦ Московського патріархату з радістю тиражує "відосики", а офіційні представники ПЦУ змушені виправдовуватися, щоб хоч якось згладити кути, передає Діалог.UA.

Так, нещодавно митрополит ПЦУ Чернівецький і Буковинський Данило (у миру Михайло Ковальчук), відомий ще за Київським патріархатом, якого довгі роки цілком логічно вважали проукраїнським, звертаючись до вірян, заявив, що українська влада "вигадує ту війну", щоб завадити паломникам відвідувати святі місця. Також він сказав, що робить це наше керівництво зі страху перед Москвою.

Інцидент офіційно прокоментував представник ПЦУ, єпископ Київської митрополії, митрополит Євстратій (Зоря). За його словами, митрополит Даниїл, обурюючись діями української влади, мав на увазі офіційну заборону на проведення масового паломництва, що була введена після початку повномасштабної війни з РФ.

Також, пояснюючи слова Данила про "страх перед Москвою", Зоря звернув увагу, що УПЦ МП згаданої заборони дотримувалася не завжди.

"Можна навести приклади походів до Почаєва. Це, як можна зрозуміти з промови, і обурює митрополита Даниїла", - сказав речник ПЦУ.

Також він акцентував увагу на тому, що визначення "вигадана війна" категорично суперечить позиції ПЦУ, а митрополит Данило вжив це словосполучення некоректно та має виступити та визнати свою помилку.

Як раніше повідомлялося, нещодавно стався ще один церковний скандал, тільки у греко-католиків, коли ужгородський священик Роман Курах закликав молитися, щоб Бог помирив "великі народи" Росії та України, після чого розгорівся скандал.

Пізніше Курах відреагував на критику, визнавши свою помилку, допущену у проповіді.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини