8 червня 2023, 10:17

"Ситуація на ЗАЕС може стати критичною", – жителів Енергодара закликали покинути місто

Перший заступник мера Енергодара Іван Самойдюк заявив, що через підрив Каховської ГЕС і дії окупантів на території ЗАЕС ситуація може вийти з-під контролю.

"Ситуація на ЗАЕС може стати критичною", – жителів Енергодара закликали покинути місто

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції може вийти з-під контролю будь-якої миті, тому жителям Енергодара краще покинути місто.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів перший заступник мера Енергодара Іван Самойдюк.

"Нічого не змінюється за весь рік окупації, який вони (військові РФ - ред.) перебувають там. На предмет того, чи можуть вони погрожувати аварією? Звичайно, відвертих загроз немає, але те, як експлуатується станція, через те, що там зроблено склади техніки, боєприпасів на території станції, зрозуміло, що ситуація у будь-який час може вийти з-під контролю та бути критичною", - сказав Самойдюк.

Він порадив жителям Енергодара, яким окупанти не дозволяють покинути місто, бути напоготові.

"Якщо є транспорт, тримати його повністю заправленим з усіма тривожними валізами, зібраними документами, цінними речами та засобами виживання на перших порах, бо якщо ситуація вийде з-під контролю, то можемо розраховувати, що вони (окупанти - ред.) будуть зобов'язані й змушені дати "коридори" для виїзду населення з такої території", - додав заступник міського голови Енергодара.

Нагадаємо, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що через підрив Каховської ГЕС існує ризик розплавлення палива у реакторах Запорізької АЕС.

Також ми писали, що теракт на Каховській ГЕС може мати серйозні наслідки для Запорізької АЕС, але поки що ситуація контрольована.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини