25 травня 2023, 10:59

Чоловіків, які незаконно покинули Україну під час війни, покарають – Клименко

Готується закон про притягнення до відповідальності українців призовного віку, які незаконно залишили країну, після їхнього повернення з-за кордону.

Чоловіків, які незаконно покинули Україну під час війни, покарають – Клименко

В уряді та Парламенті України триває робота з підготовки закону про покарання чоловіків, які під час війни нелегально виїхали за кордон.

Про це в інтерв'ю РБК "Україна" розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, зараз немає нормативних актів, які передбачають покарання для чоловіків призовного віку, які незаконно перетнули кордон, а потім повернулися в Україну.

"Зараз таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що після закінчення війни держава зробить усе для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Я маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон", - заявив Клименко.

Він додав, що зараз вивчається міжнародний досвід, як вчинити з громадянами, які вже один раз порушили закон, і як вони за це відповідатимуть.

"Я думаю, кожен громадянин цього хоче та зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон", - сказав міністр.

Під час дії воєнного стану в Україні виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено. Винятки робляться для інвалідів, багатодітних батьків, водіїв, волонтерів, моряків, спортсменів, діячів культури, народних депутатів і міністрів.

Раніше ми писали, що, за словами Ігоря Клименка, на території України формуються нові штурмові бригади, які візьмуть участь у звільненні територій від російських загарбників.

Також ми повідомляли, що українська армія підготувала 8 підрозділів сумарною чисельністю у 40 тисяч осіб для наступу на захоплені Росією території.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини