29 березня 2023, 09:23

"Путін буде тиснути", – Зеленський детально пояснив, чому не можна здавати Бахмут ворогу

Якщо ЗСУ залишать Бахмут, то Путін піднесе цю "перемогу" як велике досягнення ЗС РФ, щоб заручитися підтримкою Китаю й Ірану.

"Путін буде тиснути", – Зеленський детально пояснив, чому не можна здавати Бахмут ворогу

Генштаб ЗСУ не хоче залишати Бахмут, оскільки Путін може заручитися міжнародною підтримкою, щоб змусити Захід посадити Київ за стіл переговорів із Москвою.

Про це і не тільки розповів президент України в інтерв'ю журналістам Associated Press.

Захоплення Бахмуту російський диктатор може продати росіянам, китайцям та іранцям як "перемогу над Заходом", щоб заручитися ще більшою підтримкою.

Якщо очільник Кремля зрозуміє, що Україна слабка, то він буде "тиснути та тиснути".

Зеленський прекрасно розуміє, що успіх ЗСУ у війні проти РФ безпосередньо залежить від підтримки західних партнерів. При цьому президент України боїться, що на результат війни може вплинути зміна на політичній карті США. Найімовірніше, він мав на увазі Трампа та йому подібних, які можуть гальмувати надання військової допомоги.

Зі слів Зеленського, велика перемога складається з маленьких перемог, саме тому не можна втрачати міста та віддавати їх ворогові. Поразка під Бахмутом, битва за який триває не один місяць, буде більше політичною, ніж тактичною.

Глава України заявив, що тиск після поразки у Бахмуті прийде швидко як з боку міжнародної спільноти, так і всередині його власної країни. "Наше суспільство буде відчувати втому, - сказав він. - Наше суспільство буде підштовхувати мене до компромісу з Путіним".

Також Зеленський зізнався, що Київ відправив запрошення главі КНР відвідати Україну та зустрітися з ним.

Раніше аналітики з ISW повідомили, що "вагнерівці" вже тримають під своїм контролем 65 % Бахмуту.

Нагадаємо, глава Пентагону закликав надати Україні не літаки, а насамперед системи ППО та далекобійну артилерію.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини