15 березня 2023, 07:53

"Війна" за Лавру: пропагандисти використовують проти України улюблену інформаційну кампанію – ISW

Гіркін і Ходаковський вирішили знову використовувати релігію як "зброю" для дискредитації України.

"Війна" за Лавру: пропагандисти використовують проти України улюблену інформаційну кампанію – ISW

Ще 9 березня Мінкультури й інформаційної політики України розірвало угоду зі священнослужителями УПЦ МП про оренду Києво-Печерської лаври. До кінця березня московські попи повинні покинути раніше займане приміщення.

Сьогодні, 15 березня, аналітики з ISW вирішили розібратися у ситуації, що склалася, й у тому, як пропагандисти посилили улюблену інформаційну операцію проти України на релігійному ґрунті.

Терорист Ігор Гіркін без будь-яких доказів заявив, що Київ відбере нижню Лавру за допомогою зброї. Нібито головна мета Києва - нацькувати "росіян один проти одного".

А ось бойовик "ДНР" Олександр Ходаковський заявив, що Київ розпочав "церковне безумство", розділивши єпархії на УПЦ і ПЦУ. Він нагадав, що між українцями та росіянами є ціла низка відмінностей. Дивно, але саме цей фактор є однією з причин, через яку Путін вирішив ввести свої війська в Україну. У Кремлі категорично проти тієї думки, що між українцями та росіянами є багато відмінностей.

І Гіркін, і Ходаковський відновили використання питання про Лавру, що ґрунтується на хибному поданні подій і нещирому прагненні зобразити Київ таким, що нападає на релігійну свободу в Україні. УПЦ МП є підконтрольною Кремлю РПЦ в Україні та надавала матеріальну підтримку незаконному вторгненню Росії до Криму та Східної України у 2014 році. УПЦ МП не є незалежною церквою.

Раніше ми повідомляли, що в УПЦ МП не бачать законних підстав для того, щоб держава розірвала контракт про оренду нижньої частини Києво-Печерської лаври.

Нагадаємо, у Кремлі згадали про міжнародне право, коли дізналися, що Київ збирається виселити московських попів із Лаври.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини