5 лютого 2023, 21:52

Зеленський ввів у дію санкції проти атомної галузі РФ: у "чорному списку" 200 компаній

Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти ядерної промисловості Росії.

Зеленський ввів у дію санкції проти атомної галузі РФ: у "чорному списку" 200 компаній

5 лютого Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО проти атомної галузі Росії. В указі на сайті президента зазначено, що до "чорного списку" на 50 років потрапили 200 юридичних осіб РФ.

Серед них Росатом, його дочірні компанії, кілька інститутів і АТ "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС".

Зеленський нагадав союзникам, що РФ стала єдиною державою у світі, яка дозволяє своїм військовим обстрілювати території АЕС і використовувати їх як щит для загарбників. Від початку повномасштабного вторгнення ракети кілька разів небезпечно наближалися до ядерних об'єктів України. Світова спільнота схвильована такою поведінкою армії РФ, проте майже за рік повномасштабної війни ситуація не змінилася.

"Все це достатні причини, щоб і атомна галузь Росії була під глобальними санкціями", - сказав президент.

Нагадаємо, у грудні з'явилися повідомлення, що РФ готова вийти із Запорізької АЕС в обмін на безперебійне прокачування газу та нафти через територію України.

Однак після цього ультиматуму Енергоатом повідомив МАГАТЕ про те, що, всупереч заявам, окупанти з РФ завезли на майданчик атомної станції нові "Гради". Також періодично з'являється інформація про тортури працівників ЗАЕС, які довгі місяці є заручниками загарбників.

Ще пізніше з'ясувалося, що МАГАТЕ не вдасться домогтися створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС. Тепер у енергетиків залишається надія тільки на ЗСУ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини