27 січня 2023, 13:00

Зеленський у День пам'яті жертв Голокосту назвав головні причини, що змушують людей убивати, – відео

27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Цю дату встановила Генасамблея ООН з метою регулярно вшановувати пам'ять загиблих під час винищення євреїв.

Зеленський у День пам'яті жертв Голокосту назвав головні причини, що змушують людей убивати, – відео

Президент України Володимир Зеленський записав спеціальне звернення, приурочене до пам'ятної дати 27 січня, коли наша країна разом з усім цивілізованим світом вшановує пам'ять жертв Голокосту. Глава держави наголосив, що головні причини, які спонукають людей творити злочини та вбивати собі подібних, - це байдужість і ненависть.

З огляду на ці обставини, кожен повинен проявляти рішучість і не залишатися осторонь, коли у світі кояться злочини, подібні до геноциду.

"Байдужість і ненависть завжди тільки удвох здатні творити зло, тому так важливо, щоб кожен, хто цінує життя, виявляв рішучість, коли потрібно рятувати тих, кого ненависть прагне знищити. Вічна пам'ять усім жертвам Голокосту!" - сказав Володимир Зеленський.

У своєму телеграм-каналі президент звернувся до світу українською та англійською мовами.

До речі, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також вшанував пам'ять жертв Голокосту, наголосивши, що ця кричуща трагедія має стати попередженням людству, тим паче, що просто зараз у самому центрі Європи відбувається кривавий геноцид українців.

Контекст

У вузькому сенсі Голокост - геноцид єврейського населення, яке проживало у Німеччині до приходу до влади Гітлера, а також на окупованих територіях під час Другої світової війни 1933-1945 років.

У широкому розумінні Голокост - це переслідування та масове знищення представників різних етнічних і соціальних груп (радянських, зокрема й українських, військовополонених, а також поляків, євреїв, ромів, гомосексуальних чоловіків й ін.) у період правління гітлерівського режиму.

У зв'язку з війною в Україні тема боротьби з геноцидом набуває особливої актуальності. Росія, вторгнувшись на територію України, винищує її громадян, які за походженням є як українцями, так і представниками інших народів (кримські татари, вірмени, азербайджанці, євреї, грузини, народи колишнього СРСР тощо).

Нагадаємо, 18 січня одіозний глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що США вирішили сформувати в Європі коаліцію з членів НАТО і ЄС, як свого часу Гітлер "поставив під рушницю" багато європейських окупованих країн, змусивши тих "остаточно вирішити питання європейських євреїв".

Крім того, Лавров зізнався, що не знає, як житиме Росія після того, як закінчиться війна в Україні.

Після цього Європейський єврейський конгрес відреагував на слова Лаврова про Голокост. Російську сторону закликали вибачитися за провокаційні посили.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини