23 січня 2023, 14:03

У Сумах затримали "крутого" агента ФСБ, який зливав координати та хотів проникнути на держслужбу

Місцевий житель Сум, виконуючи завдання російських спецслужб, передавав координати Сил оборони, а також намагався влаштуватися в адміністрацію.

У Сумах затримали "крутого" агента ФСБ, який зливав координати та хотів проникнути на держслужбу

У Сумах працівники СБУ викрили та провели затримання агента російської ФСБ, який отримав завдання з Луб'янки влаштуватися на роботу у Сумську ОВА для здійснення шпигунства на користь Москви, інформує Служба безпеки України у своєму ТГ-каналі.

Зрадник-колаборант проживав безпосередньо в обласному центрі. Його затримали поблизу будівлі Військової адміністрації. Як з'ясувалося, ФСБ провела його вербування незадовго до початку повномасштабного вторгнення на територію України.

Оскільки у злочинця були проросійські переконання, а також корисливий інтерес, він легко погодився співпрацювати зі спецслужбою супротивника, особливо, коли дізнався, що це не безкоштовно.

Щойно 24 лютого 2022 року війська РФ відкрито вторглися, куратори з ФСБ зв'язалися із завербованим сумським агентом і дали завдання розвідати та передати координати місць дислокації та подробиць переміщення Сил оборони України.

Агент ФСБ здійснював об'їзд території, спостерігав за ЗСУ й іншими підрозділами, після чого передавав інформацію у Москву.

Крім того, затриманий збирав інформацію про місцевих військових, а також працівників правоохоронних органів та їхніх близьких родичів. Також він за вказівкою ФСБ планував влаштуватися в Управління оборонної роботи ОВА для більш ефективного збирання інформації.

Також відомо, що зі своїм агентом російська сторона проводила розрахунок криптовалютою, щоб перестрахуватися від викриття.

Нагадаємо, співробітники СБУ накрили агентурну мережу окупантів, які стежили за HIMARS на Донбасі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини